Yaşama Yol Ver

 

.

Sağlık Bakanlığımızın Yurt Genelinde Başlatmış olduğu '' Yaşama Yol Ver '' Medya Kampanyası Hakkında Daha Detaylı Bilgi Alabilmek İçin http://www.yasamayolver.com/ adresine giriş yaparak ulaşabilirsiniz.

Ankara İl Sağlık Müdürlüğü Olarak Kampanya İstatistikleri İçin Tıklayınız.

“Yaşama Yol Ver!“ Medya Kampanyası eğitim ve farkındalık uygulamalarımızdan faydalanmak isteyen kişi ya da kurumlar ekteki dilekçe ile Ankara İl Sağlık Müdürlüğü Acil Sağlık Hizmetleri Başkanlığına başvuru yapabilirler. Taleplerin uygun görülmesi halinde talepte bulunan kişi ya da kurumlarla iletişime geçilerek gerekli planlama yapılacaktır.  Başvuru Dilekçesi İçin Tıklayınız.







"Yaşama Yol Ver!" Ekibi Podium Avm’de

Acil bir durumla karşılaşıldığında ne yapılması gerektiği konusunda vatandaşlarımızı bilinçlendirmek ,112’nin gereksiz aranmaması ve ambulansa yol vermenin önemini anlatmak amacıyla ile başlatılan "Yaşama Yol Ver!" Medya Kampanyası kapsamında "Yaşama Yol Ver!" Ekibi 7-8 Nisan tarihleri arasında Podium Avm’de vatandaşlarımızla ile bir araya geldi.

Çocuklar ve ebeveynleri ambulansı da yakından tanıma fırsatı buldu. Etkinlikte çocuklara kampanya kapsamındaki hediyeler dağıtıldı.

















0efaa6d5-5eb4-430f-a142-0dd5fa2de302.jpg

"Yaşama Yol Ver!" Ekibi Arjantin İlkokulu’nda

Miniklerin acil bir durumla karşılaştıklarında ne yapacaklarını bilmeleri, 112’nin gereksiz aranmaması ve Ambulansa yol vermenin önemini anlatmak amacıyla ile başlatılan "Yaşama Yol Ver!" Medya Kampanyası Minik 112 Uygulaması kapsamında "Yaşama Yol Ver!" Ekibi ve Acil Sağlık Hizmetleri Başkanı Yrd. Doç.Dr.İshak Şan Arjantin İlkokulu öğrencileri ile bir araya geldi.

Uygulamalı eğitim ile öğrenciler ambulansı da yakından tanıma fırsatı buldu. Eğitim sonunda çocuklara kampanya kapsamındaki hediyeler dağıtıldı.


























Mektup Yazdı 112 Acil Okula Geldi

Mektup Yazdı 112 Acil Okula Geldi
HÜRRİYET+ANKARA_20180325_1 (1).jpeg
HÜRRİYET+ANKARA+TAŞRA+BASKISI_20180325_6.jpeg

POSTA+ANKARA_20180325_1.jpeg

SABAH+ANKARA_20180325_1 (1).jpeg

"Yaşama Yol Ver!" Ekibi Milli Eğitim Vakfı Gökkuşağı İlkokulu’nda

"Yaşama Yol Ver!" Ekibi Milli Eğitim Vakfı Gökkuşağı İlkokulu’nda

Miniklerin acil bir durumla karşılaştıklarında ne yapacaklarını bilmeleri, 112’nin gereksiz aranmaması ve Ambulansa yol vermenin önemini anlatmak amacıyla ile başlatılan "Yaşama Yol Ver!" Medya Kampanyası Minik 112 Uygulaması kapsamında "Yaşama Yol Ver!" Ekibi Milli Eğitim Vakfı Gökkuşağı İlkokulu öğrencileri ile bir araya geldi.

Uygulamalı eğitim ile öğrenciler ambulansı da yakından tanıma fırsatı buldu. Eğitim sonunda çocuklara kampanya kapsamındaki hediyeler dağıtıldı.


















 

''Yaşama Yol Ver!'' Ekibi ''Yaşama Yol Ver!'' Ekibi İl Sağlık Müdürlüğü’nde

14 Mart Tıp Bayramı kapsamında ''Yaşama Yol Ver!'' Ekibi, 14 -15 -16 Mart tarihlerinde İl Sağlık Müdürlüğümüz bünyesinde stand açarak; trafikte ambulansa yol verilmesi, 112’nin gereksiz yere aranarak meşgul edilmemesi konularında vatandaşlarımıza ve personelimize farkındalık çalışmaları yapmıştır.
''Yaşama Yol Ver!'' Ekibimiz farkındalığı arttırmak için hazırlanmış olan materyalleri vatandaşlarımıza ve personelimize hediye ettiler.























"Yaşama Yol Ver!" Ekibi Ulubatlı Hasan İlkokulu’nda ​

"Yaşama Yol Ver!" Ekibi Ulubatlı Hasan İlkokulu’nda

Miniklerin acil bir durumla karşılaştıklarında ne yapacaklarını bilmeleri, 112 ‘nin gereksiz aranmaması ve Ambulansa yol vermenin önemini anlatmak amacıyla ile başlatılan "Yaşama Yol Ver!" Medya Kampanyası Minik 112 Uygulaması kapsamında "Yaşama Yol Ver!" Ekibi Çankaya Ulubatlı Hasan İlkokulu öğrencileri ile bir araya geldi.

Uygulamalı eğitim ile öğrenciler ambulansı da yakından tanıma fırsatı buldu. Eğitim sonunda çocuklara kampanya kapsamındaki hediyeler dağıtıldı.

IMG_4048.JPG


IMG_4053.JPG


IMG_4073.JPG


IMG_4090.JPG


IMG_4097.JPG


IMG_4099.JPG


IMG_4120.JPG


IMG_4124.JPG


IMG_4129.JPG


IMG_4165.JPG


IMG_4176.JPG


Başkanımız Yrd.Doç. Dr. İshak ŞAN Minik 112’lerle Bir Arada

Miniklerin acil bir durumla karşılaştıklarında ne yapacaklarını bilmeleri ve soğukkanlı olmalarını sağlamak amacı ile başlatılan Yaşama Yol Ver Medya Kampanyası Minik 112 Uygulaması kapsamında Yaşama Yol Ver Ekibi ve Acil Sağlık Hizmetleri Başkanı Yrd. Doç. Dr. İshak ŞAN Çankaya Teğmen Kalmaz İlkokulu öğrencileri ile bir araya geldi. Uygulamalı eğitim ile öğrenciler ambulansı da yakından tanıma fırsatı buldu. Eğitim sonunda çocuklara kampanya kapsamındaki hediyeler dağıtıldı.





























Minik 112 Ekibi Tüm Hızıyla Eğitimlerine Devam Ediyor

Acil Sağlık Hizmetleri Başkanlığımız tarafından gerçekleştirilen Minik 112 Proje Ekibi,  Acil Sağlık Hizmetleri Başkanımız Yrd. Doç. Dr. İshak ŞAN ve Başkan Yardımcımız Doç. Dr. Mehmet ERGİN ile tanıştı. Tanışmanın ardından Minik 112 ekibi tarafından Özel Çocuk Konağı Anaokulu 3-6 yaş grubu çocuklarına ve Keçiören Önder Ata İlkokulu 3.sınıf öğrencileri ile bir araya gelerek uygulamalı eğitim verilerek uygulama sırasında çocuklara sürpriz hediyeler dağıtıldı.


anaekran fotosu.JPG











qIMG_3824.JPG





IMG_3834.JPG


IqMG_3843.JPG











IMG_3643.JPG


IqMG_3669.JPG



IMG_3692.JPG





IqMG_3735.JPG





Altındağ Şehit Muzaffer Aydoğdu(Beşikkaya) Ortaokulu'nda Minik 112 Heycanı

Sağlık Bakanlığımızın ''Yaşama Yol Ver'' medya kampanyası adı altında Minik 112 Projesine 13.10.2017   tarihinde Altındağ Şehit Muzaffer Aydoğdu(Beşikkaya)  Ortaokulu'nda  devam edildi. Proje kapsamında, öğrencilere 112 çalışmalarını, trafikte ambulanslara yol verilmesi, 112 Acil Çağrı Hattının gereksiz meşgul edilmemesi, hangi durumlarda 112 Acil Çağrı Hattının aranması gerektiği konularında bilgi verilmiştir.   









































Çubuk Muammer Kandemir İmam Hatip Ortaokulu'nda Minik 112 Heycanı

Sağlık Bakanlığımızın ''Yaşama Yol Ver'' medya kampanyası adı altında Minik 112 Projesine 31.10.2017    tarihinde Çubuk Muammer Kandemir İmam Hatip Ortaokulu'nda  devam edildi. Proje kapsamında, öğrencilere 112 çalışmalarını, trafikte ambulanslara yol verilmesi, 112 Acil Çağrı Hattının gereksiz meşgul edilmemesi, hangi durumlarda 112 Acil Çağrı Hattının aranması gerektiği konularında bilgi verilmiştir. 



















1 2 3 4 5 6