Haberler

1. Taktik Muharebe Yaralı Müdahale Eğitim Çalıştayı

Ankara İl Sağlık Müdürlüğü Acil Sağlık Hizmetleri Başkanlığı tarafından organize edilen “ 1. Taktik Muharebe Yaralı Müdahale Eğitim Çalıştayı“ 18 Temmuz 2018 tarihinde gerçekleştirilecektir.

f40b017c-ee29-4d81-9e54-d5822246a03c.JPG

"Yaşama Yol Ver!" Ekibi Polatlı Gençlik Merkezi’nde

"Yaşama Yol Ver!" Ekibi Polatlı Gençlik Merkezi’nde

Miniklerin acil bir durumla karşılaştıklarında ne yapacaklarını bilmeleri, 112 ‘nin gereksiz aranmaması ve Ambulansa yol vermenin önemini anlatmak amacıyla ile başlatılan "Yaşama Yol Ver!" Medya Kampanyası Minik 112 Uygulaması kapsamında "Yaşama Yol Ver!" Ekibi Polatlı Gençlik Merkezi öğrencileri ile bir araya geldi.

Uygulamalı eğitim ile öğrenciler ambulansı da yakından tanıma fırsatı buldu. Eğitim sonunda çocuklara kampanya kapsamındaki hediyeler dağıtıldı.

Ankara Kalkınma Ajansı Proje Döngüsü Yönetimi Eğitimi

Proje Döngüsü Yönetimi Eğitimi

Acil Sağlık Hizmetleri Başkanlığı Ar-Ge Proje birimimizce organize edilen “Proje Döngüsü Yönetimi Eğitimi”  11-12 Temmuz tarihlerinde Ankara Kalkınma Ajansı tarafından verilmiştir.

İki gün süren teorik ve uygulamalı eğitim programı kapsamında katılımcılara proje döngüsü yönetimi mantığı, sorun analizi, paydaş analizi, hedef analizi, strateji analizi, mantıksal çerçeve matrisi, faaliyet planı ve bütçe hazırlama, hibe programları başvuru formları konularında bilgiler aktarıldı.

Eğitim başkanlığımız çalışanlarından oluşan 40 personelimize eğitim sonunda katılım belgelerinin takdim edilmesiyle son buldu.

Gereksiz Arayana 250 TL Ceza3.Hava İkmal Bakım Merkezi Komutanlığı İlkyardım Eğitimi

Acil Sağlık Hizmetleri Başkanlığı İlkyardım Eğitim Merkezlerini Değerlendirme ve Denetleme birimimizce 09-10 Temmuz 2018 tarihlerinde 3.Hava İkmal Bakım Merkezi Komutanlığı’nda ilkyardım eğitimi verilmiştir.Türk Silahlı Kuvvetleri Spor Okulu ve Eğitim Merkezi Komutanlığı İlkyardım Eğitimi

Acil Sağlık Hizmetleri Başkanlığı İlkyardım Eğitim Merkezlerini Değerlendirme ve Denetleme birimimizce 03-04 Temmuz ve 05-06 Temmuz tarihlerinde Türk Silahlı Kuvvetleri Spor Okulu ve Eğitim Merkezi Komutanlığı’nda ilkyardım eğitimi verilmiştir.

Diyanet İşleri Başkanlığı Hac ve Umre Hizmetleri Genel Müdürlüğü İlkyardım Semineri

Acil Sağlık Hizmetleri Başkanlığı İlkyardım Eğitim Merkezlerini Değerlendirme ve Denetleme birimimizce 28.06.2018 tarihinde Diyanet İşleri Başkanlığı Hac ve Umre Hizmetleri Genel Müdürlüğü’nde 2018 yılı hac organizasyonunda görev alacak ambulans şoförlerine ilkyardım semineri verilmiştir.

İnme Vakaları Talimatı Hakkında Duyuru

Ankara İl Sağlık Müdürlüğü Acil Sağlık Hizmetleri Başkanlığı, İl Ambulans Servisi Başhekimliği olarak, İNME vakalarına hızlı ve etkin müdahaleyi sağlamak ve klinik sonuçlarını iyileştirmek amacıyla İNME talimatı oluşturularak, ASOS üzerinden tüm personele duyurulmuş, sms gönderimi sağlanmış ve ankara112.gov.tr web sitemizden yayımlanmıştır.

Ayrıca Nisan ayında gerçekleştirilen ASKOM Genel Kurul Toplantısına ait Kararın ekinde inme merkezi olarak görevlendirilmiş hastaneler için yayımlanan “EK-10 İnme Merkezleri Nöbet Talimatı” 03.05.2018 tarihli ve E.1377 sayılı yazı ekinde tüm hastanelere tebliğ edilmiştir.

YÖN.TL.10 İNME TALİMATI

EK-10 İnme Merkezleri Nöbet Talimatı (3 sayfa)

Acil Sağlık Hizmetleri Başkanlığı Bayramlaşma

Ramazan Bayramınız Mübarek Olsun

Ankara İl Sağlık Müdürlüğü Acil Sağlık Hizmetleri Başkan Yardımcılarımız Doç. Dr. Mehmet Ergin, Dr.H.Fazıl İnan ve Acil Sağlık Hizmetleri Başhekimi Uzm.Dr.Burak Bekgöz başkanlığımız çalışanları ile bayramlaştı.Sağlık Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Prof. Dr. Doğan Ünal ve Sağlık Hizmetleri Genel Müdürü Prof.Dr.Alper Cihan ”Yaşama Yol Ver!” Ekibini Standlarında Ziyaret Etti

Sağlık Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Prof. Dr. Doğan Ünal,Sağlık Hizmetleri Genel Müdürü Prof.Dr.Alper Cihan,Sağlığın Geliştirilmesi Genel Müdürü İbrahim Barbaros Akçakaya ve Sağlığın Geliştirilmesi Genel Müdürlüğü Sağlık İletişimi Daire Başkanı Mutlu Kaya Altındağ Belediyesi Hamamönü Etkinliklerinde ”Yaşama Yol Ver!” Ekibini standlarında ziyaret etti.